top of page

APIE ŽEMĖLAPIO OBJEKTUS

Šiuo metu Lietuvon.lt žemėlapyje – daugiau nei 1100 objektų, jie nuolat pildomi.

 

Visi objektai suskirstyti į 9 kategorijas – jei kažkurie objektai neįdomūs, nuėmę varnelę žemėlapyje nuo atitinkamos kategorijos jų tiesiog nematysite (bet nerekomenduoju, praleisit ką nors įdomaus). Žemėlapį kūriau remdamasis tik savo nuomone, todėl ieškantys objektyvumo ieškokite jo kitur – pilna žemėlapių, kuriuose „objektyviai“ sukelti visi iki vieno koplytstulpiai, akmenys ir medžiai, todėl jie nepatogūs naudoti, nes pergrūsti. Kategorijos:

  • Dvarai ir pilysVisos pilys, visi bent kiek įdomesni dvarai įtraukti, pridėjau net įdomesnius dvarų griuvėsius – iš kelionių patirties žinau, kad kartais jie atrodo įspūdingai.

  • Apžvalgos bokštai. Surinkti visi šiuo metu Lietuvoje stovintys apžvalgos bokštai. Įtrauktos ir kelios didesnės regyklos, tačiau visų nedėjau – kai kurie poros metrų palypėjimai nėra verti būti išskirti kaip atskiri objektai.

  • Muziejai. Stengiausi atrinkti tik įdomesnius, todėl teko ignoruoti didžiąją dalį Lietuvos muziejų. Labai mažai kraštotyros muziejų įtraukiau, kurie yra kiekviename miestelyje, bet dažniausiai neatrodo labai gerai. Radau sau pačiam labai netikėtų, mažų, specializuotų, bet dėl to ir patrauklių muziejų. Ir ši kategorija dar tikrai pildysis.

  • Kiti įdomūs objektai. Čia rasite viską, kas netilpo kitose kategorijose – senamiesčiai, etnografiniai kaimai, gražesni miesteliai, vandens malūnai, beždžionių ir kiti tiltai, tuneliai, partizanų bunkeriai (šituos surasti žemėlapyje buvo sunkiausia, todėl keli bus netiksliai nurodyti), keli parkai, įdomesni pastatai, vos kelios skulptūros, ar dar kokia kūlgrinda ar tai serpantinas (turim Lietuvoje abu, jei kas nežinojote) ir t.t. Margiausia, ir gal dėl to netikėčiausia kategorija.

  • Religiniai objektai. Bažnyčių turim daug, jei visas būčiau sužymėjęs, žemėlapis būtų nuklotas tik jomis. Todėl dėmesį skyriau kitoms religijoms, bet įtraukiau ir keletą dėl vienos ar kitos priežasties įdomesnių bažnyčių ir visus vienuolynus, kiek radau. Be jų čia bus visos mano rastos sinagogos, mečetės, kenesės ir kt. maldos namai, keletas istorinių kapinių, vienas Kryžių kalnas ir vienas minaretas.

  • Gamtos objektai. Turėjau dilemą dėl piliakalnių – jų turime tikrai daug, bet kai kurie įdomūs jau tik archeologams, todėl juos atrinkau vadovaudamasis tik išvaizda – įtraukiau įdomesnius. Be piliakalnių čia dar rasite įdomesnes atodangas, keletą akmenų (gal tik 3 – visų, kuriuos nurodo patys rajonai, nelabai verta dėti), dar kopos, salos, slėniai, uolos ir olos  – jei jie bent kažkuo išsiskiria iš kitų.

  • Pažintiniai takai. Surinkau beveik visus, bet neabejoju, kad kažką praleidau – papildysiu. Apskritai tai yra vertas atskirų kelionių dalykas – regioniniai parkai pastaraisiais metais įrengė takus labai įdomiais maršrutais, dairykitės artimiausių ir išbandykite.

  • Pramogos. Keisčiausia kategorija, dėl kurios buvau sudvejojęs, bet palikau. Tikrai ne pilna, ir tikrai nevientisa – nuo kartingų ir medžių atrakcionų parkų iki labirintų parkų, Vinetu kaimo ir funikulierių.

  • Kulinarinis paveldas. Ši kategorija rinkosi turbūt sunkiausiai, nes jokios normalios susistemintos informacijos nėra, patys rajonai sau irgi leidžia interpretuoti, kas yra jų kulinarinis paveldas, bet rinkau tik konkrečius taškus – kur nuvykus ekspromtu arba susitarus iš anksto galima paragauti kažko tikrai lietuviško. Norėčiau, kad ateityje ši kategorija pildytųsi labiausiai – kuo daugiau keliaujančių po Lietuvą, tuo daugiau atsiras pristatančių savo regiono kulinarinį paveldą.

bottom of page